VIDEO | Andrei Ivan a marcat din nou pentru Rapid Viena! Început perfect de sezon pentru atacantul român

Andrei Ivan (21 de ani) a marcat pentru Rapid Viena în victoria cu Admira Wacker, scor 3-0, din prima etapă a noului sezon. Ivan a reușit și o dublă în primul meci oficial al sezonului, cu formația Kufsein, în Cupa Austriei.

Murg a deschis scorul pentru Rapid Viena în minutul 6, iar Andrei Ivan a majorat avantajul echipei sale în minutul 23. Fostul atacant al Craiovei a marcat la capătul unei acțiuni colective. Knasmullner i-a pasat ideal lui Ivan în partea stângă. Românul a pătruns în careu, a rămas singur cu portarul advers și a reușit să înscrie cu un șut pe jos. Bolingoli-Mbombo a marcat pentru 3-0 în minutul 44. În repriza secundă nu s-a mai înscris, astfel că Rapid Viena s-a impus cu 3-0 în prima etapă a noului sezon.

Andrei Ivan a fost cumpărat în iulie 2017 de FK Krasnodar de la CSU Craiova. În Rusia a trecut printr-o perioadă proastă și a jucat doar nouă partide pentru clubul său, fără să reușească să marcheze vreun gol. Rapid Viena îl poate cumpăra pe Ivan la finalul acestui sezon.