VIDEO | Al Ittihad – Al Fateh: 2-2. Sânmărtean și Szukala au avut parte de un debut modest. Gafă senzațională făcută de portarul lui Piți încă din primele minute de joc. Marquinho l-a salvat prin două goluri marcate pe final de meci

Victor Pițurcă are probleme din ce în ce mai mari la Al Ittihad. De la venirea sa pe banca tehnică a saudiților, echipa nu a câștigat nici măcar un meci, aceasta înregistrând 3 eșecuri și 2 egaluri în cele 5 partide jucate.

• LIVE: Al Ittihad – Al Fateh: 2-2 (Marquinho 79′, 82′ – Doris Salomo Fuakuputu 2′, 8′)
  • Echipa de start a lui Al Ittihad: Fawaz – Qasem, Al Absi, Szukala, Al Qumayzi – Jamal, Sânmărtean, Marquinho, Fahad, Fattah – Al Ghamdi.

Final de meci: Al Ittihad – Al Fateh 2-2. Pițurcă a avut șansă. Echipa sa a fost condusă cu 2 goluri timp de aproape 75 de minute, dar a reușit să restabilească egalitatea prin cele două reușite ale brazilianului Marquinho. Tehnicianul român nu a reușit încă să obțină o victorie pe banca echipei din Jeddah. Foștii steliști Sâmnărtean și Szukala au fost integraliști, dar nu au reușit să iasă în evidență prin jocul lor.

Min. 92: Szukala trece foarte aproape de a marca golul de 3-2. Fostul fundaș al Stelei s-a aflat la doar 3 metri de linia porții lui Al Fateh, dar a fost incomodat de un adversar și nu a putut lovi mingea cu capul.

Min. 88: Salomo trece pe lânga șansa de a reuși un hat-trick, dar și pe lângă șansa de a-și trimite echipa în avantaj. Cu capul, atacantul congolez a trimis mingea în transversala porții apărate de Fawaz. Scorul rămâne în continuare 2-2.

Min 79: Brazilianul Marquinho se revanșează după ratarea loviturii de pedeapsă. A redus din diferență în minutul 79, pentru ca doar trei minute mai târziu să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj.

Min. 63: Mohammed Al Fuhaid a fost eliminat de la Al Fateh în minutul 63 al partidei, după încasarea celui de-al doliea cartonaș galben.

Min. 48: Al Ittihad a primit o lovitură de pedeapsă încă din primele secunde ale celei de-a doua reprize. Pițurcă cere cartonaș roșu pentru portarul advers. Arbitrul oferă doar un avertisment.

Penalty-ul este ratat de brazilianul Marquinho. Portarul respinge mingea în față, jucătorii lui Pițurcă trimit și al doilea șut în portar, pentru ca cel de-al treilea șut să fie expediat în bara transversală.