Victorie mare pentru Daniel Isăilă în Arabia Saudită! Al Hazem a plecat cu trei puncte de pe terenul campioanei | VIDEO

Al Hazem, echipa pregătită de antrenorul român Daniel Isăilă, a învins-o, vineri, pe campioana Al Nassr, scor 1-0, în runda a patra din prima ligă a Arabiei Saudite.

Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 14, de suedezul Carlos Strandberg, care este împrumutat timp de un sezon de la formația Malmo.

A fost prima victorie a lui Al Hazem în actualul sezon, chiar împotriva campioanei Arabiei Saudite. Al Nassr, antrenată de portughezul Rui Vitoria, care a fost eliminată, luni, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei, după o dublă dramatică cu echipa lui Xavi, scor 1-3 (3-4, la general).

În urma acestei victorii, Al Hazem a urcat pe locul 13, având patru puncte acumulate în primele patru runde. De partea cealaltă, Al Nassr a suferit prima înfrângere a actualei stagiuni, aflându-se pe poziția a treia, cu șapte puncte.

Al Hazem a început cu o remiză sezonul, contra lui Al Taawon, scor 1-1, iar ulterior au urmat două eșecuri: 1-2, cu Al Feiha, și 0-6, cu Al Ettifaq.

Daniel Isăilă o pregătește pe Al Hazem din iunie 2018, după despărțirea de naționala U21 a României. Tehnicianul a salvat dramatic echipa saudită de la retrogradare, în sezonul trecut, după ce a învins-o la loviturile de departajare pe Al Khaleej.

Publicat: 21 09. 2019, 08:37
Actualizat: 21 09. 2019, 08:38