Victorie importantă pentru Răzvan Lucescu! VIDEO | Cele două goluri superbe prin care brazilianul Mauricio l-a dus pe antrenorul român pe locul doi în Grecia

Formația PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Asteras Tripolis, în etapa a noua a campionatului Greciei.

Mauricio a marcat ambele goluri ale învingătorilor, în decurs de doar trei minute. Mai întâi, în minutul 34, mijlocașul brazilian a reluat din voleu mingea respinsă greșit de un fundaș al oaspeților, reușind să îl învingă pe portarul advers de la aproximativ 18 metri, lateral dreapta.

Dintr-o poziție aproape identică, Mauricio a dus scorul la 2-0, în minutul 37, cu un șut puternic, fără speranțe pentru portarul advers.

În urma acestei victorii, echipa lui Lucescu a acumulat 18 puncte și a revenit pe locul secund, având un punct avans față de AEK Atena, care se află pe locul 3, și unul mai puțin decât liderul Atromitos. Asteras ocupă penultima poziție, cu șase puncte.

Pentru PAOK urmează partida cu AEK Atena, programată duminică, 5 noiembrie, de la 19:30, în deplasare.

Publicat: 30 10. 2017, 21:35
Actualizat: 30 10. 2017, 21:36