Victorie importantă pentru Mihai Popescu și Laurențiu Corbu în Scoția! St. Mirren a părăsit ultima poziție a clasamentului. Ce au făcut cei doi fundași dinamoviști

St. Mirren, echipa unde evoluează Mihai Popescu (25 de ani) și Laurențiu Corbu (24 de ani), a câștigat în ultima etapă din Scoția, scor 2-1 împotriva celor de la Dundee FC și a părăsit ultima poziție din Premiership.

Dundee a deschis scorul în minutul 1 prin englezul Ethan Robson (22 de ani), dar gazdele au restabilit egalitatea prin Daniel Mullen 11 minute mai târziu. Bradley Lyons a închis tabela în minutul 57 și a stabilit scorul final, 2-1 pentru St. Mirren, după un meci în care Mihai Popescu a fost integralist și Corbu a rămas pe banca de rezerve.

Cu 20 de puncte, echipa foștilor dinamoviști ocupă locul 11, cu două mai mult față de cei de la Dundee FC. Hamilton este pe locul zece, cu 24 de puncte. Celtic și Hamilton sunt echipele pe care St. Mirren le va înfrunta până la finalul sezonului regular.

• Popescu și Corbu sunt împrumutați de Dinamo la St. Mirren până la finalul acestui sezon.

Publicat: 30 03. 2019, 18:55
Actualizat: 30 03. 2019, 18:56