Vești excelente pentru Mirel Rădoi! Nicolae Stanciu a început excelent campionatul! Repriză de vis în tricoul Slaviei Praga și un assist de zile mari | VIDEO

Nicolae Stanciu-(SLA),Image: 541515018, License: Rights-managed, Restrictions: Při použití tohoto snímku povinnost uvést kredit ve formě: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia, Model Release: no

UPDATE: Nicolae Stanciu a jucat 77 de minute, în condițiile în care în Cehia sunt permise cinci schimbări. Slavia Praga a bătut-o cu 6-0 pe Ceske Budejovice și este pe primul loc după prima etapă.

Nicolae Stanciu a avut un sezon excelent în Cehia, a luat titlul și a ajuns în grupele Ligii Campionilor, însă românul promite să fie în continuare la înălțime.

Internaționalul român, care poate să fie un om de bază cu Islanda, a început excelent noua ediție de campionat și a avut o repriză excelentă cu Ceske Budejovice.

Nicolae Stanciu, assist superb în Cehia! Românul a contribuit și la golul al doilea

Titular în meciul de duminică, așa cum era de așteptat, Nicolae Stanciu, responsabil cu fazele fixe la Slavia, a bătut excelent cornerul din care oaspeții au marcat al doilea încă din minutul 5, prin Boril. Balonul a fost deviat decisiv cu capul de Provod.

Apoi, Stanciu, dorit de Leeds United, a oferit un assist superb pentru al treilea gol, înscris de Slavia în minutul 26. Din cădere, fostul mijlocaș de la FCSB a trimis excelent pentru Tecl, care a rămas singur cu portarul și a marcat golul de 3-0.

După ce Bayern Munchen a ajuns în finala Ligii Campionilor, Slavia Praga a aflat că este direct în play-off-ul competiției și scapă de turul al treilea preliminar.

CFR Cluj și Slavia Praga se pot lupta din nou în play-off-ul UCL. Anul trecut, echipa lui Dan Petrescu a scos-o pe Celtic în turul 3 preliminar, dar nu a reușit să ajungă în faza grupelor, după ce a pierdut ambele meciuri în fața Slaviei, cu scorul de 0-1.

Campioana României a început o nouă aventură în Europa, a trecut fără mari probleme de maltezii de la Floriana în primul tur preliminar (scor 2-0), iar miercuri la Cluj-Napoca o va întâlni pe Dinamo Zagreb, un adversar mult mai dificil.

Publicat: 23 08. 2020, 18:33
Actualizat: 24 08. 2020, 03:25