Valentin Gheorghe a debutat cu dreptul în SuperLig! Gol de generic pentru mijlocașul român în meciul contra celor de la Fenerbahce | VIDEO

Gheorghe a debutat spectaculos în Turcia contra lui Fener, dar apoi s-a stins în ”liga ienicerilor” (,,Image: 712803787, License: Rights-managed, Restrictions: Restrictions: TURKEY OUT, Model Release: no

Valentin Gheorghe a debutat cu dreptul pentru Umraniyespor, reușind să marcheze în poarta celor de la Fenerbahce.

În cadrul primei etape din SuperLig, nou-promovata a reușit să încurce colosul turc într-un thriller de excepție terminat cu scorul de 3-3.

Valentin Gheorghe a fost introdus în minutul 64 și a reușit un gol de excepție pentru echipa sa, când scorul era 2-1 pentru Fenerbahce.

Mijlocașul român în vârstă de 25 de ani și-a început cu dreptul aventura în Turcia, marcând un gol extrem de important în prima etapă din SuperLig.

Valentin Gheorghe a fost adus în această vară de la FCSB de către Umraniyespor sub formă de împrumut și a reușit să se impună din primul meci jucat. Vicecampioana României a primit în schimbul mijlocașului 50.000 de euro, iar salariul său este unul de 25.000 de euro lunar.

În prima repriză, în care românul nu a evoluat, Fener a intrat la cabine în avantaj, scor 2-1, datorită dublei reușite de Enner Valencia.

Valentin Gheorghe a intrat pe teren în minutul 64 și a avut nevoie de doar trei minute pentru a se face remarcat. În minutul 67, Umraniyespor a beneficiat de un corner, iar mingea a ajuns la român în marginea careului. Acesta a trimis un șut excelent la colțul lung, portarul Altay Bayindir nemaiavând ce să facă, scorul devenind 2-2.

La doar 6 minute, echipa lui Gheorghe a intrat în avantaj, după ce Antonio Marsic a înscris de la punctul cu var. Fenerbahce nu s-a lăsat și a atacat până în ultimul minut, reușind să marcheze și să ducă scorul la 3-3, în minutul 90+2, prin Berisha.