Una dintre vedetele lui Petrescu a pus capul în pământ când a fost întrebat de umilința cu Spartak: „Mi-e rușine!”

Dan Petrescu a suferit una dintre cele mai drastice înfrângeri din cariera sa de antrenor, 4-1 cu rivala Spartak Moscova. La pauză, adversarii săi aveau deja 4-0. Presa din Rusia i-a reproșat că nu a început cu vedeta voronin încă din primul minut, fiind introdus în minutul 16.

Fostul atacant al lui Liverpool spune însă că de vină este toată echipa. Voronin a ținut să le ceară scuze fanilor pentru dezastrul cu Spartak:

„Mi-e rușine și vreau să-mi cer scuze față de fani. Cine e de vină? Toți și fiecare în parte. Atmosfera la echipă e normală”, a declarat Andrei Voronin, conform Sport Express.

Publicat: 27 07. 2013, 18:43
Actualizat: 27 07. 2013, 18:44