Un nou gol marcat de Keșeru. Ludogoreț a ratat însă Cupa Bulgariei

Internaționalul român Claudiu Keșeru, în vârstă de 30 de ani, a marcat un gol pentru echipa sa, Ludogoreț Razgrad, în înfrângerea, scor 1-2, cu Botev Plovdiv, în finala Cupei Bulgariei.

Keșeru a marcat în minutul 80 pentru Ludogoreț, în timp ce pentru Botev Plovdiv au înscris Omar Kossoko, în minutul 44, și Antonio Vutov, în minutul 52. Românul a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost introdus în teren în minutul 55, în locul lui Misidzhan Vura.

Atacantul român a ajuns la al 27-lea gol marcat pentru formația antrenată de Georgi Dermendzhiev în acest sezon, în care a strâns și patru pase de gol în 43 de meciuri jucate în toate competițiile.

Echipa trimisă în teren de către antrenorul Georgi Dermendzhiev: Renan – Cicinho, Moți, Palomino, Natanael – Dyakov, Campanharo – Vura, Marcelinho, Wanderson – Cafu. Pe parcurs au mai intrat pe gazon, în afara lui Keșeru, Juninho (55′) și Anicet (67′).