Turcia îi priește fostului golgheter al Ligii 1! Ioan Hora se apropie de primul trofeu cu Konyaspor

Atacantul Ioan Hora a jucat 63 de minute pentru Konyaspor în victoria formației sale pe teren propriu împotriva echipei de ligă secundă Umraniyespor, scor 2-1 după prelungiri, în optimile de finală ale Cupei Turciei.

Serdar Ozbayraktar a deschis scorul pentru Umraniyespor în minutul 48. Oaspeții au rămas în 10 jucători în minutul 68, după eliminarea aceluiași Ozbayraktar. Dimitar Rangelov a egalat în minutul 84, iar Jagos Vukovic a înscris în minutul 99.

• Konyaspor: Tarakci – Skubic, Turan (Rangelov 80′), Vukovic, Uslu – Camdali, Findikli – Sahiner, Sonmez, Fofana (Milosevic 67′) – Hora (Bajic 63′).

Umraniyespor se află pe locul 8 în liga a doua din Turcia, iar Konyaspor ocupă locul 7 în prima divizie. Ioan Hora (28 de ani) a jucat 16 meciuri pentru Konyaspor în acest sezon, în toate competițiile, și a înscris două goluri în Cupa Turciei. În campionat, atacantul român a evoluat doar 181 de minute.

Publicat: 05 02. 2017, 17:59
Actualizat: 05 02. 2017, 18:00