Trabzon s-a salvat în ultimele minute. Bourceanu a rămas pe banca de rezerve în deplasarea de la Karabukspor

Trabzon a fost la un pas să piardă al doilea meci consecutiv în campionat, în deplasarea de la Karabukspor. Gural a fost însă erou pentru oaspeți. Atacantul a deschis scorul în minutul 10 și a reușit dubla cu trei minute înaintea finalului.

Karabukspor – Trabzon 2-2, într-un meci în care Bourceanu a fost lăsat pe banca de rezerve și nu a prins niciun minut. Akca și Eneramo au înscris pentru Karabukspor.

Alex Bourceanu a fost lăsat pe bancă, la al doilea meci al său în Turcia, deplasarea de la Karabukspor.

Fostul căpitan al Stelei a avut o evoluție oscilantă la debut, în eșecul usturător suferit de Trabzonspor cu 2-4, pe teren propriu, în fața celor de la Akhisar. Bourceanu s-a achitat bine de sarcinile defensive și a impresionat prin agresivitate, dar a fost inexistent la acțiunile de atac.

După acea înfrângere, antrenorul Mustafa Reșit Akcay a fost dat afar[, iar banca tehnică a lui Trabzonspor este acum ocupată de o conducere interimară, formată din secunzii Hami Mandirali și Hamdi Zivalioglu, până în momentul în care va fi numit un nou tehnician. Rămas fără antrenorul care l-a dorit, Bourceanu a început ca rezervă partida cu Karabukspor.

Publicat: 15 02. 2014, 20:41
Actualizat: 15 02. 2014, 20:56