Torje, one-man show:** a înscris primul său gol în Spania și a scos și o lovitură de la 11 metri!

Fostul jucător al lui Dinamo și Udinese, ajuns în această vară la Granada, a marcat golul doi al echipei sale în meciul cu Celta Vigo în minutul 17, din pasa lui Guilherme Siqueira.

Primul gol a fost marcat de Guilherme Siqueira, care a transformat o lovitură de la 11m obținută de Torje. În minutul 32 jucătorul nostru a primit un galban, fiind apoi schimbat în minutul 60, la scorul de 2-1.

Gabi Torje este într-o formă excelentă, având evoluții apreciate și la echipa națională, dar și etapa trecută contra celor de la FC Barcelona. Micuțul mjilocaș se alătură lui Keșeru, Bogdan Stancu și Cernat care au marcat în acest weekend.

Publicat: 30 09. 2012, 13:27
Actualizat: 30 09. 2012, 14:20