Torje atacă postul de titular!** „Sunt pregătit să joc mai mult” Ce le promite fanilor înaintea meciului cu echipa care a UMILIT Interul

Torje a jucat primele 68 de minute în remiza de pe teren propriu, Udinese – Cagliari 0-0.

Românul a ieșit în evidență într-o singură fază, atunci când i-a pasat ideal lui Fernandes.

„Am jucat frumos, dar am fost ghinioniști. Cagliari a venit să se apere, au jucat la 0-0. Țin minte că au avut un singur șut pe poartă, la finalul primei reprize.

Sunt pregătit să joc mai mult. A trecut ceva vreme de când n-am mai început titular, dar sper ca și în etapa următoare, cu Bologna să pot contribui la un eventual succes al echipei. Cu toții am văzut cum au jucat în ultima etapă și maniera categorică în care au câștigat (n.r. Inter – Bologna 0-3)”, a declarat Torje pe site-ul oficial al clubului Udinese.