Torje, al doilea gol pentru Konyaspor în primele două etape din Turcia. VIDEO | Reușită superbă din foarfecă laterală

Gabriel Torje a deschis scorul în meciul Konyaspor – Balikesirspor, scor 2-0, partidă contând pentru etapa a doua a campionatului Turciei.

Torje a fost trimis pe teren încă din minutul 1 și a marcat în minutul 29. Cel de-al doilea gol al gazdelor a fost reușit în proprie poartă de Nuno Coelho, în minutul 50. Este al doilea gol al lui Torje pentru Konyaspor, micuțul mijlocaș trecându-și numele pe tabela de marcaj și în prima etapă. Pe 30 august, Torje a înscris golul echipei sale în meciul pierdut în deplasare cu scorul de 1-2 în fața formației Eskișehirspor.

• Torje a ajuns la Konyaspor în această vară, fiind împrumutat un sezon de la Udinese. El a evoluat sezonul trecut la Espanyol Barcelona

Ciprian Marica, celălalt român din lotul echipei turce, este accidentat. Atacantul român s-a lovit la genunchi la antrenamentul de miercuri al echipei sale. În urma accidentării, Marica a plecat la o clinică în Germania, aceeași unde s-a operat în ianuarie 2013, în urma unei leziuni la menisc.

Tot sâmbătă, Bogdan Stancu a marcat pentru Genclerbirligi în înfrângerea cu Bursaspor, scor 1-2. Tot în partida ce s-a disputat în capitala Turciei a debutat și Liviu Antal, fostul mijlocaș al Vasluiului. Mijlocașul a intrat pe teren în minutul 67 al partidei.

Publicat: 13 09. 2014, 21:28
Actualizat: 13 09. 2014, 22:29