Tătărușanu, înger și demon pentru Nantes. Românul a gafat la golul adversarilor, dar și-a răscumpărat greșeala cu un reflex de senzație. VIDEO

Ciprian Tătărușanu a fost titular în etapa  a 13-a a primei ligi din Franța, în care echipa sa Nantes a remizat 1-1 în deplasare cu Rennes. Portarul naționalei a gafat la golul gazdelor, când nu a avut reacție la șutul din lovitură liberă a lui Johansson din minutul 8. Și-a răscumpărat greșeala în minutul 57, când a apărat  o lovitură de pedepasă.

Nantes a punctat în minutul 16, după ce Sala a reluat spectaculos cu capul o centrare din flancul stâng al lui Lima. Cu acest punct a urcat în clasament pe locul 10, cu 16 puncte. În următoarea etapă, echipa lui Tătărușanu primește vizita lui Angers.

Portarul naționalei României a apărat în toate cele 13 partide din Ligue 1 și a încasat 18 goluri.