Șumudică e la pământ după ce Kayserispor a încasat 9 goluri în două meciuri: „E jenant! Eu am pregătit bine meciul. Ce puteam să fac?”

Antrenorul echipei Kayserispor, Marius Șumudică, a părut descumpănit la conferința de presă de la finalul meciului cu Trabzonspor, pierdut de echipa sa cu 4-0. În ultimele trei etape, Kayseri a încasat 11 goluri și nu a reușit să marcheze.

„E jenant să luăm nouă goluri în mai puțin de o săptămână. Cred că am făcut o primă repriză bună, până la primul gol primit nu ne-am mișcat rău. Apoi am căzut, a trebuit să schimb sistemul. Am luat trei goluri în mai puțin de 15 minute, parcă eram la antrenament. Ce puteam să fac?

Eu am pregătit bine meciul, ați văzut ce am jucat în prima repriză, nu? Am fost oare un profesor așa rău la pauză? Nu știu ce s-a întâmplat, nu vreau să dau nume. Nu vorbesc niciodată de rău de jucători, cu ei am urcat atât de sus în clasament. Trecem printr-o perioadă mai grea, iar ei ar trebui să vorbească pe teren. Nu eu, la conferințe”, a spus Șumudică, la conferința de presă.

Kayserispor traversează o perioadă extrem de nefastă, formația antrenată de Marius Șumudică ajungând sâmbătă la trei înfrângeri consecutive, fără gol marcat, în campionat. Trabzonspor s-a impus în etapa cu numărul 28, cu scorul de 4-0, după o nouă evoluție modestă pentru Lung Jr&Co. Vezi AICI desfășurarea partidei.

Publicat: 07 04. 2018, 19:48
Actualizat: 07 04. 2018, 19:49