Șumudică, ce noroc! Rămâne pe un loc onorabil în Turcia după un gol de milioane, marcat în prelungiri. VIDEO

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu formația Kasimpașa, în etapa a șasea din campionatul Turciei.

Gazdele au deschis scorul în minutul 38, prin Michael Rangel, iar pentru Kayserispor a egalat Atila Turan, în cel de-al doilea minut din prelungirile reprizei a doua, cu un șut fabulos, de la peste 30 de metri.

La Kayserispor, portarul Silviu Lung Jr, fundașul Cristian Săpunaru și mijlocașul brazilian Fernando Boldrin au fost integraliști.

În urma acestui rezultat de egalitate, echipa lui Șumudică a acumulat 11 puncte și se află pe locul 5, la egalitate cu Fenerbahce, care este pe 4, și la două puncte de Goztepe, Beșiktaș și Galatasaray, primele trei clasate. Kasimpașa ocupă poziția a 10-a, cu opt puncte.

Publicat: 24 09. 2017, 18:38
Actualizat: 24 09. 2017, 18:53