Claudiu Keșeru a marcat pentru Ludogorets și a fost eroul bulgarilor. Formația românului este lider în campionat

Claudiu Keșeru este și el în formă maximă, bihoreanul marcând un gol extrem de important pentru Ludogorets, în campionatul Bulgariei.

Infectat cu noul coronavirus, Keșeru s-a vindecat și a deschis drumul spre victoria grea obținută de Ludogorets cu Etar, scor 2-0. „Simt că am motivație pentru încă trei sau patru ani. Mă și apăr, fac presing și dau totul pentru echipă”, a spus Keșeru, după ce a aflat că nu mai are COVID-19.

Claudiu Keșeru, gol în Bulgaria pentru Ludogorets

Spre deosebire de foștii dinamoviști Cosmin Moți și Dragoș Grigore, care au făcut pereche în centrul defensivei încă din primul minut, Claudiu Keșeru a fost rezervă cu Etar, intrând în repriza secundă.

Fostul atacant de la FCSB a fost introdus în minutul 57, în locul lui Jorginho, iar în minutul 79 a marcat primul gol al campioanei Bulgariei, care a părăsit în această săptămână Liga Campionilor. Neconvocat de Mirel Rădoi la naționala României, Claudiu Keșeru a punctat și în urmă cu o săptămână, în victoria echipei sale din deplasare cu Cherno More, scor 4-1.

Claudiu Keșeru a fost transferat de Ludogorets, în vara lui 2015, de la Al Gharafa, pentru suma de un milion de euro, atacantul adaptându-se excelent la Razgrad, acolo unde a impresionat și în meciurile din cupele europene.

Tchibota a marcat și el pe final, în minutul 90, iar Ludogorets Razgrad, care va continua în preliminariile Europa League, la fel ca CFR Cluj, este lider în clasamentul din Bulgaria, cu 9 puncte acumulate după primele 4 etape.

Tot sâmbătă seara, în campionatul Scoției, Ianis Hagi a reușit să înscrie primul gol pentru Rangers în acest sezon, în victoria echipei lui Steven Gerrard cu Hamilton, scor 2-0.

Vineri, George Pușcaș i-a dat și el motive de satisfacție lui Mirel Rădoi, atacantul lui Reading punctând în super amicalul cu Tottenham, pierdut însă clar de formația din Championship, scor 1-4.

Publicat: 29 08. 2020, 23:18
Actualizat: 30 08. 2020, 01:42