Știrea zilei! :) Surdu a marcat un super gol pentru Apollon! Cum a continuat faza din imagine! VIDEO

Romeo Surdu a reușit un gol spectaculos pentru Apollon Limassol, în returul semifinalei din Cupa Ciprului cu AEK Larnaca. Fostul jucător al Stelei și al Rapidului a marcat golul de 1-1, după ce AEK Larnaca deschisese scorul prin Alexandre, în minutul 29.

Surdu a punctat în minutul 64 și a stabilit scorul final. Românul a urmărit o minge respinsă, a trecut de un adversar și a înscris cu un lob frumos. Este însă doar al doilea gol marcat de Surdu pentru Apollon Limassol, echipă la care s-a transferat la mijlocul lunii ianuarie. Cealaltă reușită a fost tot în cupă, în partida cu Ayia Napa.

Apollon Limassol s-a calificat în finala Cupei Ciprului, după 2-0 și 1-1 cu AEK Larnaca. În ultimul act, echipa lui Surdu va juca împotriva rivalei AEL Limassol, care este pregătită de fostul antrenor al CFR-ului, Jorge Costa.

Publicat: 18 04. 2013, 16:39
Actualizat: 18 04. 2013, 18:16