Ștefan Radu și Adrian Stoian au fost titulari în Lazio-Crotone 1-0. Stoian a comis un penalty și a fost schimbat în minutul 52

Fotbaliștii Ștefan Radu și Adrian Stoian au fost titulari, duminică, în partida Lazio – Crotone, scor 1-0, în etapa a 19-a din campionatul Italiei, iar Stoian a comis un penalty în minutul 30.

Ștefan Radu a fost integralist, iar Adrian Stoian a fost înlocuit în minutul 52. Cristiano Lombardi (Lazio) a fost faultat în careu de către Adrian Stoian (Crotone) în minutul 30. Căpitanul gazdelor, Lucas Biglia, a ratat oportunitatea deschiderii scorului, lovind bara transversală de la 11 metri. Atacantul Ciro Immobile a înscris singurul gol al partidei în minutul 90 și a ajuns la 10 reușite în campionat pentru Lazio.

În urma acestui rezultat, Lazio se află pe locul 4 în clasament, cu 37 de puncte, iar Crotone ocupă penultima poziție, cu 9 puncte.

Lazio: Marchetti – Basta, de Vrij, Hoedt, Radu – Parolo, Biglia (Rossi 84′), Milinkovic-Savic – Lombardi (Kishna 77′), Immobile, Alberto (Cataldi 83′). Antrenor: Simone Inzaghi.

Crotone: Festa – Sampirisi, Ceccherini, Ferrari, Martella (Simy 90+2′) – Rohden, Barberis, Crisetig, Stoian (Palladino 52′) – Falcinelli, Trotta (Rosi 81′). Antrenor: Davide Nicola.

Tot duminică, în etapa a 19-a din Serie A, s-au mai înregistrat rezultatele: Udinese – Inter 1-2 (Jankto 17′ / Perisic 45+2′, 87′), Chievo – Atalanta 1-4 (Pellissier 62′ / Gomez 4′, 23′, Conti 42′, Freuler 69′), Genoa – AS Roma 0-1 (Izzo – autogol 36′), Sassuolo – Torino 0-0. Meciul Pescara – Fiorentina a fost amânat din cauza condițiilor meteo nefavorabile.