Ștefan Radu, o nouă declarație de dragoste pentru Lazio, după succesul din „Derby della Capitale”: „Cea mai bună echipă”

Lazio player's celebrating the victory at the end of the match during football Serie A Match, Stadio Olimpico, As Roma v Lazio, 06th Nov 2022 Fotografo01,Image: 735683749, License: Rights-managed, Restrictions: No Italy., Model Release: no

Joi, 7 noiembrie, în cadrul tragerii la sorți de la Nyon, CFR Cluj și-a aflat adversara din play-off-ul Conference League

Campioana României va lupta pentru un loc în optimile competiției contra Lazio Roma, formație la care evoluează și Ștefan Radu.

Văzut ca una dintre legendele clubului, românul în vârstă de 36 de ani a avut un mesaj dedicat fanilor laziali imediat după ultimul meci al echipei.

Sâmbătă, 6 noiembrie, Lazio a câștigat „derby della capitale” contra rivalilor de la AS Roma, scor 1-0. În fața a peste 60 de mii de spectatori, Felipe Anderson a marcat golul victoriei în minutul 29, din pasa spaniolului Pedro.

Chiar dacă nu a jucat, Ștefan Radu a fost unul dintre actorii principali ai partidei. În minutul 85 al meciului de pe Olimpico, „Boss”, așa cum îl numesc italienii, a încercat să tragă de timp.

Mingea a ieșit în afara terenului, iar românul, fiind rezervă, a luat mingea pentru ca timpul să curgă. Imediat portarul celor de la AS Roma a sărit „la gâtul” lui Ștefan Radu și s-a iscat un conflict imens.

La scurt timp după victoria obținută, Ștean Radu a ținut să posteze pe Instagram o nouă declarație de dragoste pentru formația lazială: „Ce frumos este să fii lazial. Cea mai bună echipă din Capitală”, a fost mesajul lui „Boss”.

Mai mult, corrieredellosport.it l-a desemnat pe român omul meciului, peste Felipe Anderson, marcatorul golului și Danilo Cataldi.

Publicat: 07 11. 2022, 17:52