Stancu a marcat pentru Genclerbirligi în înfrângerea cu Bursaspor, scor 1-2. Liviu Antal a debutat pentru gazde

Internaționalul român Bogdan Stancu (27 de ani) a înscris primul gol al confruntării dintre Genclerbirligi și Bursaspor, din cadrul etapei cu numărul doi din campionatul Turciei. În aceeași partidă, mijlocașul Liviu Antal (25 de ani) și-a făcut debutul.
  • Bogdan Stancu a fost integralist, reușind să deschidă scorul în minutul 19 al partidei
  • Liviu Antal a fost golgheterul Ligii 1 în sezonul preceden (15 goluri)

Românii continuă să obțină rezultate notabile, păstrând proporțiile, în campionatele externe. După ce Vlad Chiricheș a fost titular pentru Tottenham în a patra etapă din Premier League, etapă în care și Florin Gardoș și-a făcut debutul la Southampton, în Turcia, Bogdan Stancu a deschis scorul în meciul Genclerbirligi – Bursaspor, scor 1-2, meci în care Liviu Antal a debutat.

În ciuda reușitei din prima repriză a confruntării, Bogdan Stancu nu s-a putut bucura pentru foarte mult timp, deoarece Bursaspor a întors rezultatul, asigurându-și cele trei puncte.

Tot în partida ce s-a disputat în capitala Turciei a debutat și Liviu Antal, fostul mijlocaș al Vasluiului. Mijlocașul a intrat pe teren în minutul 67 al partidei, în locul lui Guido Kocer.

Publicat: 13 09. 2014, 19:16
Actualizat: 13 09. 2014, 19:34