Seara neagră pentru Chiricheș. Sassuolo a încasat patru goluri în 35 de minute, iar românul a greșit a greșit la una dintre reușite

Vlad Chiricheş a fost integralist pentru Sassuolo în meciul cu Atalanta, sâmbătă, scor 1-4, în etapa a şasea din prima ligă italiană.

Sassuolo a avut un start de meci dezamăgitor, încasând patru goluri în primele 35 de minute ale jocului. Primul care a punctat a fost Alejandro Gomez, în minutul 6. Argentinianul a intrat în careu, a depăşit un adversar şi a şutat decisiv înainte să poată interveni Chiricheş.

Apărarea lui Sassuolo a cedat şi în minutul 13. După o serie de pase ale celor de la Atalanta în careul advers, Gosens a făcut 2-0. Alejandro Gomez a marcat încă o dată în minutul 29, tot cu o execuţie din careu, iar golul patru a venit de la golgheterul Duvan Zapata, care a reluat nestingherit, cu capul, de lângă Chiricheş.

În partea secundă, Sassuolo a marcat golul de onoare prin Defrel, în minutul 62, iar partida s-a încheiat cu victoria celor de la Atalanta, scor 4-1.

În urma acestui rezultat, Sassuolo a ajuns la a treia înfrângere în ultimele patru etape, clasându-se pe locul 14, cu şase puncte. De partea cealaltă, Atalanta este pe locul 3, cu 13 puncte.

Pentru Vlad Chiricheş a fost al patrulea meci ca integralist, după transferul de la Napoli, din această vară.

Publicat: 29 09. 2019, 08:44