Seară de coșmar pentru Șumudică! A pierdut un meci important în Turcia și s-a confruntat cu un jucător advers. FOTO | Cum l-a scos din minți

Echipa antrenată de Marius Șumudică, Gazisehir Gaziantep, a pierdut duminică cu Istanbul Bașakșehir, scor 2-1, în etapa cu numărul 7 din prima ligă a Turciei. Gaziantep a evoluat în zece oameni din minutul 18, după eliminarea lui Vural.

Oaspeții de la Bașakșehir au deschis scorul în minutul 13, prin Crivelli. A urmat eliminarea lui Vural, dar Twumasi a reușit să egaleze pentru Gaziantep în minutul 24. Gaziantep s-a ținut bine până spre final, însă Bașakșehir a reușit să revină la conducere. Același Crivelli a marcat pentru 2-1, în minutul 71. S-a terminat 2-1 pentru Bașakșehir, iar Gaziantep a suferit al doilea eșec din acest sezon. Alin Toșca și Junior Morais au fost integraliști și în această rundă.

În urma acestui rezultat, Gaziantep a picat pe locul 7. Echipa lui Marius Șumudică are 11 puncte, dar se află la egalitate cu Fenerbache, Bașakșehir și Antalyaspor, care însă au un golaveraj mai bun. Alanyaspor este în continuare lider, cu 14 puncte. Sivasspor și Konyaspor completează podiumul, cu câte 12 puncte.

În etapa următoare, băieții lui Marius Șumudică vor evolua pe terenul lui Trabzonspor.

Marius Șumudică, în conflict cu un adversar

Antrenorul Marius Șumudică l-a împins pe căpitanul oaspeților, Gunok, în minutul 2. Aflat la marginea spațiului tehnic, românul i-a returnat mai greu mingea lui Gunok, care voia să execute un aut. Gunok a încercat să-i ia mingea din brațe, l-a zgâriat pe braț, după care Șumudică l-a împins. Centralul i-a arătat cartonașul galben lui Marius Șumudică.

Publicat: 06 10. 2019, 20:59
Actualizat: 06 10. 2019, 21:21