Se duce la Inter, lângă Chivu?** Românul căruia i-au trebuit doar 45 de minute să fie declarat printre cei mai buni din ultima etapă

Denis Alibec a avut un week-end reușit, după ce a dat o pasă de gol în partida pe care echipa sa, Mechelen, a câștigat-o acasă cu Beerschot, scor 2-1.

Intrat la pauză, în momentul în care adversarii conduceau cu 1-0, fostul jucător al Farului a pasat pentru golul egalizator, reușit de Cordaro, în minutul 47, dar a bătut și lovitura liberă din care Gorius a înscris pentru 2-1.

Atacantul, care este sub contract cu Inter Milano, a fost foarte implicat în joc, fiind lăudat de toată lumea la finalul partidei. Ba chiar cei de la Sport Foot Magazine l-au pus pe locul trei în topul celor mai bune evoluții din week-end, chiar dacă Alibec a jucat doar în partea a doua:

„După ce a intrat în repriza a doua, Alibec a condus flancul stâng al lui Mechelen. A reușit o pasă de gol și a bătut lovitura liberă din care Gorius a marcat pentru 2-1”, scriu cei de la Sport Foot Magazine.

Pe primele două locuri s-au clasat Mbaye Leye (Zulte Waregem) și Matias Suarez (Anderlecht)â.

Publicat: 22 02. 2012, 20:11
Actualizat: 22 02. 2012, 21:21