Scarlatache a câștigat Supercupa Azerbaidjanului! Românul a fost printre cei mai buni de pe teren

Adrian Scharlatache a câștigat Supercupa Azerbaidjanului cu Khazar Lankaran, după ce s-a impus cu 2-1 în fața lui Neftci Baku

Fostul fundaș al lui Dinamo a devenit jucător de bază la Khazar, echipă la care joacă din 2011. Românul și-a trecut în palmares, după ce a câștigat cu 2-1 în fața lui Neftci Baku, deținătoarea titlului în Azerbaidjan. Scorul a fost deschis de Khazar în minutul 27 prin Etame, însă Cardoso a egala în minutul 68. Ramaldanov a adus victoria lui Khazar cu un gol marcat în minul 89.

Scarlatache a avut o evoluție foarte bună și a avut câteva intervenții importante. De atlfel, fundașul este jucător de bază în echipa antrenată de John Toshack – fost tehnician, printre altele, la Sporting Lisabona, Real Madrid, Real Sociedad, Deportivo La Coruna, Beșiktaș sau Saint-Etienne. În ultima etapă din Azerbaidjan, Scarlatache a reușit golul victoriei echipei sale în deplasare de la Smurq, câștigată cu 2-1.

Publicat: 23 10. 2013, 17:13
Actualizat: 23 10. 2013, 17:14