Scandal cu iz românesc în Arabia Saudită! VIDEO | Hațegan și Șovre l-au scos din minți, Șumudică a început să înjure de pe margine. Al Shabab, umilită în prima repriză

Marius Șumudică (47 de ani) și-a ieșit din minți în timpul meciului pierdut cu 0-3  în în Cupa Regelui Arabiei Saudite, cu Al Taawon, fosta echipă a lui Costel Gâlcă și Lucian Sânmărtean. Iar antrenorul român și-a vărsat nervii pe Ovidiu Hațegan și brigada de arbitri români care conduce partida!

După șapte victorii consecutive, Al Shabab e condusă cu 3-0 la pauză, după golurile marcate de Sefiani, Heldon, din penalty, și Al Zubaidi. În minutul 22, la scorul de 1-0, Budescu a pasat pentru un coechipier, Șovre a ridicat fanionul, iar decizia a declanșat reacția nervoasă a lui Șumudică.

Nu a fost singurul moment în care Ovidiu Hațegan și asistenții săi l-au enervat la culme pe fostul campion al României cu Astra Giurgiu. Pe finalul reprizei, Hațegan a arătat 11 metri, după ce a consultat VAR-ul, iar decizia s-a dovedit una corectă.

Evident, Șovre a înțeles mesajul și i-a atras atenția lui Șumi, transmițându-i că e momentul să se calmeze și să-și vadă de joc.

Meciul cu Al Taawon nu a fost unul reușit nici pentru Constantin Budescu. După 45 de minute fără reușite, Șumudică l-a schimbat, preferând să-l odihnească și să nu-l mai forțeze într-un meci pe care echipa sa îl va pierde.

Publicat: 23 01. 2019, 19:05
Actualizat: 23 01. 2019, 20:46