Săpunaru a marcat, dar Zaragoza e ultima în Primera Division! Celta Vigo – Zaragoza 2-1

Cristian Săpunaru a încept titular partida pe care Zaragoza a pierdut-o în deplasare, cu Celta Vigo, scor 1-2, contând pentru etapa 32 din La Liga, și a marcat singurul gol al formației sale.

Fundașul român a primit un cartonaș galben în minutul 2, dar a reușit să deschidă scorul în minutul 26 cu o lovitură de cap. Alex Lopez a egalat 10 minute mai târziu, iar Celta a marcat golul victoriei în minutele de final, prin Mario Bermejo (90+2)

După 32 de etape, Zaragoza e ultima în Primera Division, cu 27 de puncte, tot atâtea câte a acumulat și adversara de astăzi. Cu 6 runde înainte de final, trupa lui Săpunaru e la două puncte distanță de primul loc ce garantează menținerea în prima ligă din Spania.

Publicat: 22 04. 2013, 23:42
Actualizat: 23 04. 2013, 00:59