Șahtior se ține scai de Dinamo!** Lucescu așteaptă pasul greșit al rivalilor din Kiev

Șahtior Donețk, antrenată de Mircea Lucescu și cu Răzvan Raț integralist, a învins în deplasare, cu scorul de 3-2 (3-0), echipa FK Olexandria, într-un meci din etapa a XV-a a campionatului Ucrainei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Dentinho ‘5, Willian ’13 și Teixeira ’34. Pentru gazde au înscris Starenki ’24 și Sidorenko ’38.

Șahtior a rămas în inferioritate numerică, în minutul 72, când a fost eliminat Rakițki. În minutul 89, și de la Olexandria a fost eliminat un jucător, Zeinalov.

Echipa lui Mircea Lucescu se află la egalitate pe locul 1 cu Dinamo Kiev în clasamentul din Ucraina, dar dinamovișii au un meci mau puțin.

Sursa: Mediafax

Publicat: 30 10. 2011, 10:40
Actualizat: 30 10. 2011, 10:44