S-a trezit Keșeru! Atacantul român a marcat două goluri Slavia Sofia – Ludogoreț 0-4

Atacantul Claudiu Keșeru a marcat două goluri pentru formația Ludogoreț Razgrad, care s-a impus, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-0, în fața echipei Slavia Sofia, în etapa a opta din campionatul Bulgariei.

Keșeru a punctat în minutele 4 și 21, al doilea gol reușindu-l din penalty. El a ajuns la patru goluri în acest sezon din campionat. Vura, în minutul 49, și Juninho, în minutul 75, au mai înscris pentru campioana en titre a Bulgariei.

Claudiu Keșeru a evoluat până în minutul 71, când i-a lăsat locul lui Juninho, în timp ce fundașul Cosmin Moți a fost doar rezervă.

În clasament, Ludogoreț a acumulat 18 puncte și se află pe locul 2, la un punct de liderul ȚSKA Sofia. Slavia Sofia ocupă penultima poziție, a 13-a, cu cinci puncte.