Rusescu, ducele de Braga: „A fost un meci perfect” Ce a spus tehnicianul portughezilor după dubla lui Raul

Atacantul Raul Rusescu, care a marcat două goluri în victoria echipei Sporting Braga, scor 3-0, cu Vitoria Guimaraes, a declarat că jocul de vineri seară a fost perfect nu doar pentru el, ci pentru toți coechipierii săi, informează presa portugheză

A fost un joc perfect, nu doar pentru mine, ci pentru toată echipa. Am marcat trei goluri și am mai avut multe ocazii. Adversarii nu au făcut nimic, așa că a fost un joc perfect pentru toți. Sper ca mereu să pot da sută la sută, încerc mereu să-mi fac jocul și să marchez. Sunt fericit că-mi pot ajuta echipa să-și atingă obiectivele. Pot promite că Braga va juca mereu ca astăzi, că vom lupta mereu pentru a câștiga„, a declarat Rusescu.

Pentru antrenorul Jesualdo Ferreira, faptul că Rusescu a marcat două goluri nu a fost o surpriză: „Nu a fost nicio surpriză, am spus deja că este un jucător care își cunoaște bine meseria. Putea să mai dea un gol, dar e bine și două pentru început„.

Atacantul Raul Rusescu a marcat două goluri și a fost titular în meciul pe care Sporting Braga l-a câștigat, vineri, pe teren propriu, scor 3-0, în fața echipei Vitoria Guimaraes, în etapa a XV-a a campionatului Portugaliei.

Rusescu, care a venit sub formă de împrumut până la finalul sezonului de la FC Sevilla, a marcat în minutele 66 și 72, celălalat gol al formației sale fiind reușit de Pardo ’31. Rusescu a fost înlocuit în minutul 88, cu Edinho.

Publicat: 11 01. 2014, 09:59
Actualizat: 11 01. 2014, 10:00