Romario Benzar, doar spectator la înfrângerea suferită de Lecce contra Romei, în Serie A

Fostul fundaș al FCSB-ului, Romario Benzar, a privit de pe bancă înfrângerea echipei sale, Lecce, în fața celor de la AS Roma. Pe teren propriu, formația jucătorului din Timișoara a pierdut cu scorul de 0-1 în fața grupării giallorossa.

Singurul gol al partidei a fost marcat în repriza secundă, atunci când, în minutul 56, Edin Dzeko a punctat cu capul în poarta goalkeeper-ului Gabriel. Roma putea să își dubleze avantajul. Același Kolarov a scos un penalty, dar portarul gazdelor a scos șutul de la 11 metri ai lui Kolarov.

S-a încheiat 1-0, iar AS Roma este pe locul 5, cu 11 puncte, în timp ce Lecce este pe 15 cu șase puncte.

Până acum, Romario Benzar a evoluat în trei parte pentru gruparea din sudul Italiei.

Echipele de start: Lecce – AS Roma, 0-1 (Dzeko min. 56)

Lecce: Gabriel, Petriccione, Lucioni, Mancosu (51 Shakov), Falco, Rossettini, Calderoni, Rispoli, Babacar (76 La Mantia), Majer, Tachtsidis (72 Imbula).

AS Roma: Pau Lopez, Smalling, Pellegrini (70 Zaniolo), Dzeko, Kolarov, Veretout, Mancini, Florenzi (77 Spinazzola), Diawara, Mkhitaryan (86 Cristante), Kluivert.

Publicat: 29 09. 2019, 20:29