Rezultat mare obținut de St. Mirren în Scoția, cu Mihai Popescu în teren. Au încurcat o echipă de pe podium

St. Mirren, echipa unde evoluează dinamoviștii Mihai Popescu și Laurențiu Corbu, a remizat, scor 2-2 pe terneul celor de la Aberdeen, ocupanta locului trei din campionatul Scoției.

Echipa românilor a condus de două ori, dat gazdele au egalat de fiecare dată. Mai întâi Duckens Nazon a deschis scorul din penalty, în minutul 20, dar Lewis Ferguson a restabilit egalitatea în minutul 32. McAllister a adus-o din nou pe St. Mirren în avantaj, dar Sam Consgrove a stabilit scorul final în minutul 77. Mihai Popescu a evoluat pe tot parcursul partidei, iar Corbu a fost doar rezervă.

Astfel, ultima clasată obține un punct din duelul cu Aberdeen și pune capăt seriei de cinci înfrângeri consecutive în toate competițiile. St. Mirren are 13 puncte și este la cinci în spatele celor de la Hamilton, ocupanta locului 11. Hearts este următoarea adversară a lui St. Mirren din campionat.

Publicat: 16 02. 2019, 19:15
Actualizat: 16 02. 2019, 19:16