Reghecampf, egalat în minutul 90 în ultima etapă din Emirate. A ratat șansa de a trece din nou pe primul loc

Echipa Al Wahda, antrenată de Laurențiu Reghecampf, a remizat, joi, în deplasare, scor 2-2, cu Ajman Club, în etapa a 10-a din campionatul Emiratelor Arabe Unite, și a ratat șansa de a urca pe primul loc în clasament.

Mohamed Al Shehhi, în minutul 74, și Sebastian Tagliabue, în minutul 78, au marcat golurile echipei lui Reghecampf. Pentru gazde a punctat Modibo Maiga, în minutele 50 și 90.

În urma acestei remize, Al Wahda a acumulat 20 de puncte și s-a apropiat la două puncte de liderul Al Wasl, echipă pe care ar fi întrecut-o datorită golaverajului, în cazul unei victorii. Formația pregătită de Cosmin Olăroiu este a patra, cu 14 puncte și un meci mai puțin disputat, iar Ajman Club ocupă locul 9, cu nouă puncte.

Al Wahda va întâlni, în etapa următoare, campioana en titre Al Jazira, în deplasare, într-un meci programat pe 8 decembrie, de la 14:40.

Publicat: 30 11. 2017, 20:51
Actualizat: 30 11. 2017, 20:52