Răzvan Marin, omul golurilor marcă înregistrată. A punctat cu o execuție de efect și a urcat-o pe Standard pe locul 3. VIDEO

Răzvan Marin (22 de ani) a marcat al cincilea gol al sezonului pentru Standard Liege. Mijlocașul român a punctat în minutul 54 al partidei cu Mouscron, din etapa a 28-a a campionatului Belgiei. Marin a șutat de la marginea careului, din prima, după un cornel executat de Kosanovic, pentru 1-0 (click aici pentru video).

Avantajul nu s-a menținut prea mult. 6 minute mai târziu, oaspeții au restabilit egalitatea prin atacantul Awoniyi. Până la final tabela nu s-a mai schimbat, astfel că partida s-a încheiat 1-1. Punctul obținut a urcat-o pe Standard pe locul 3, 47 de puncte, dar poate pica până pe 5, în funcție de rezultatele următoarelor două clasate, Antwerp și St. Truiden, care nu și-au disputat meciurile din această etapă.

În penultima partidă a sezonului regular din Jupiler League, echipa lui Răzvan Marin se deplasează pe terenul lui Cercle Brugge, locul 13, fără victorie de 8 etape.