Răzvan Marin a marcat din nou în campionat și a ajuns la patru goluri în cinci meciuri. VIDEO cu utima reușită a românului

Răzvan Marin trece printr-o perioadă bună pe plan personal la Standard Liege, pentru care a marcat unicul gol din înfrângerea cu Kortijk, scor 1-2. În urma acestui rezultat, echipa românului rămâne pe locul 9, la doar trei puncte de primul loc de play-off.

Internaționalul român a deschis scorul în deplasare în minutul 65, atunci când a transformat pe mijloc un penalty. Cu această reușită, fostul fotbalist al Viitorul a ajuns la 4 goluri, în ultimele cinci meciuri disputate în campionat.

Totuși, rămași în 10 oameni încă din minutul 42, fotbaliștii lui Standard Liege nu au putut apăra rezultatul și au cedat până la final. Autogolul lui Cavanda a egalat situația pe tabela de marcaj, în timp ce Perbet a dat lovitura în minutul 90+3