Răzvan Lucescu s-a calificat dramatic în finala Ligii Campionilor Asiei! Retur de coșmar pentru Al-Hilal, care a încasat 4 goluri pe teren propriu

Echipa antrenată de Răzvan Lucescu, Al-Hilal, s-a calificat marți în finala Ligii Campionilor Asiei. Al-Hilal a pierdut returul cu Al-Sadd, scor 2-4, dar merge în ultimul act datorită succesului cu 4-1 din tur.

Al Dawsari a deschis scorul pentru Al-Hilal, în minutul 13, iar totul părea încheiat. Qatarezii de la Al-Sadd au revenit incredibil pe tabelă imediat după deschiderea scorului. Afif, Nam Tae-Hee și Al Haydos au înscris în minutele 17, 19 și 20. Băieții lui Răzvan Lucescu n-au intrat în panică și au temperat entuziasmul oaspeților în minutul 25. Gomis a înscris atunci din pasa lui Giovinco, iar totul părea încheiat.

Al-Sadd a mai înscris un gol până la final, în minutul 90+3, prin Khoukhi. Chiar și așa, Al-Hilal s-a calificat în finala Ligii Campionilor Asiei la o diferență de un gol. În cealaltă semifinală se înfruntă Urawa și Guangzhou Evergrande. În tur, japonezii de la Urawa s-au impus cu 2-0, pe teren propriu.

Publicat: 22 10. 2019, 21:11
Actualizat: 22 10. 2019, 22:16