Răzvan Lucescu, emoții mari la primul meci din Arabia Saudită. O nou-promovată a condus-o pe Al Hilal, dar Gomis și Giovinco l-au salvat pe român

Al Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, a învins-o pe Abha, vineri, scor 4-2, în prima etapă din campionatul Arabiei Saudite.

Echipa lui Lucescu a început mai slab partida, fiind condusă, pe teren propriu, de nou-promovată. Andriatsima a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 20, însă Bafetimbi Gomis, fostul atacant de la Olympique Lyon, Olympique Marseille sau Swansea, a adus-o în avantaj pe Al Hilal până la pauză, cu golurile din minutele 39 și 44.

După pauză, în minutul 63, Sebastian Giovinco, fostul fotbalist de la Juventus, a dus scorul la 3-1 pentru Al Hilal, însă Abha a redus din diferență în minutul 81, prin penalty-ul transformat de Bguir.

Kbribin a stabilit scorul final, prin reușia semnată cu cinci minute înaintea expirării timpului regulamentar.

În runda următoare, Al Hilal va juca în deplasare, contra lui Al Raed.

Publicat: 23 08. 2019, 22:13
Actualizat: 23 08. 2019, 22:14