Răzvan Lucescu a reacționat la adresa elevului său de la PAOK după ce a fost, la propriu, tăvălit: „Nu am fost deloc surprins!”

Antrenorul lui PAOK Salonic, Răzvan Lucescu, a vorbit despre prestația lui Leo Jaba, cel care l-a trântit la pământ pe român după ce a marcat un gol.

PAOK Salonic a obținut un nou succes în Grecia, reușind să o învingă pe Panetolikos cu 2-0. Ultimul gol al partidei a produs un moment amuzant, brazilianul Leo Jaba dărâmându-și antrenorul de bucurie după ce a stabilit scorul final în prelungirile partidei.

Prima reușită a meciului i-a aparținut lui Jasmin Kurtic, care în minutul 29 a transformat în gol o lovitură de la 11 metri.

Răzvan Lucescu, pe podium cu PAOK Salonic

Sub comanda lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic este pe podium în prima ligă a Greciei, unde a strâns 31 de puncte în primele 16 meciuri ale sezonului. În ultima etapă, formația pregătită de tehnicianul român a trecut cu 2-0 pe teren propriu de Panetolikos .

Jasmin Kurtic a deschis scorul în prima repriză din penalty, iar Leo Jaba a închis tabela în al doilea minut al prelungirilor, când a înscris cu un șut plasat lângă bară. Acesta a fost primul gol al fotbalistului brazilian după ce a revenit de la Vasco da Gama, unde fusese împrumutat.

Bucuria lui a fost atât de mare, încât, după ce mingea a depășit linia porții, a început să alerge spre Răzvan Lucescu. Fotbalistul nu a calculat bine intensitatea momentului și, după ce l-a luat în brațe pe tehnician, cei doi au căzut la pământ. Antrenorul și elevul său au rămas îmbrățișați preț de secunde bune pe gazon, iar românul a fost surprins zâmbind după acest incident, semn că nu a fost deranjat deloc.

„Jaba a lipsit de la antrenamente timp de trei săptămâni. A fost plecat în Brazilia, în vacanță, dar este într-o formă fizică de top! Știam la ce să mă aștept din partea lui pe teren, este într-o formă foarte bună. Nu am fost deloc surprins”, a declarat Răzvan Lucescu pentru grecii de la Sport24.

Publicat: 12 01. 2022, 21:37