Rangers, doar egal cu Motherwell, ultima clasată din Scoția. Ianis Hagi a fost schimbat imediat după pauză

Motherwell's Jake Carroll (left) and Rangers' Ianis Hagi battle for the ball during the Scottish Premiership match at Fir Park, Motherwell.,Image: 584160448, License: Rights-managed, Restrictions: Use subject to restrictions. Editorial use only, no commercial use without prior consent from rights holder., Model Release: no

Rangers este aproape de titlu în Scoția, iar echipa lui Steven Gerrard, cu Ianis Hagi pe teren din primul minut, a reușit doar o remiză cu ultima clasată Motherwell, scor 1-1.

Titularizat de Steven Gerrard după evoluțiile bune din ultima perioadă, Ianis Hagi n-a convins în meciul de duminică și a fost schimbat cu Itten, în minutul 54, iar elvețianul a salvat-o de la eșec pe Rangers.

Deși s-a împiedicat cu Motherwell, Rangers are în continuare un avans mare în campionatul Scoției: trupa lui Steven Gerrard are acum 21 de puncte peste rivala Celtic, dar și trei jocuri în plus disputate.

Rangers, egal cu ultima clasată din Scoția! Ianis Hagi a jucat 54 de minute

Rangers a avut o evoluție modestă în prima parte a meciului, iar Cole a deschis scorul pentru Motherwell.

Avertizat cu cartonaș galben în debutul reprizei secunde, Ianis Hagi a fost schimbat în minutul 54, în locul său intrând Cedric Itten.

Chiar Itten a reușit să o salveze pe Rangers de la înfrângere, cu golul din minutul 72, venit după centrarea lui Barisic.

Dorit de AC Milan și Leipzig, Ianis Hagi este la al doilea meci consecutiv sub așteptări, după ce a luat cea mai mică notă săptămâna trecută, în duelul celor de la Rangers cu Aberdeen.

Cred că Ianis are talent, are talent cu adevărat. Este un jucător foarte inteligent, iar asta ajută. Singurul său minus este în ultima treime, când încearcă să treacă de fundaș, ceea ce fac Aribo și Kamara. Acest lucru cred că îi lipsește. Dar, din ce am observat, iese întotdeauna pe teren cu asta în cap. Putem vedea tot timpul. Este foarte confortabil cu ambele picioare. Are 22, așa că încă este un student al jocului adevărat”, a spus Mark Hateley, fostul jucător al scoțienilor, într-un podcast al fanilor lui Rangers, RangersTen10.

Publicat: 17 01. 2021, 17:14
Actualizat: 21 01. 2021, 21:02