Rădoi a fost MAGNIFIC pentru Al Ain!** VIDEO – Pasa de gol genială „Ã¡ la Pirlo” care i-a uimit pe arabi

Început de an perfect pentru Olăroiu și Rădoi în Emiratele Arabe Unite. Aeară, în primul meci jucat în 2013, Al Ain-ul celor doi români nu a avut emoții în Emirates Cup, învingând, mult mai ușor decât o arată scorul, pe Dubai (2-1).

Echipa tehnicianului român (lider în campionat: 34 de puncte, după 13 etape, la 7 lungimi distanță de locul secund) a rezolvat partida încă din minutul 2, când Mohamed Al Saedi a marcat, după o fază spectaculoasă.

Deși a avut o sumedenie de alte ocazii, Al Ain a punctat din nou abia în minutul 78, când Rădoi (căpitan în acest meci) a reușit o pasă filtrantă către același Mohamed Al Saedi. Fostul căpitan al Stelei a fost integralist și a primit un galben în minutul 15, iar presa arabă l-a nominalizat printre jucătorii meciului.

De notat că adversarii de la Dubai au reușit să reducă din handicap în finalul meciului, grație unui gol superb, înscris de la mare distanță de Rami Yaslam.

Pentru Al Ain urmează o nouă partidă în Emirates Cup, adversar fiind de această dată Al Wahda, formația lui Marcelinho. Disputa va avea loc pe 17 ianuarie.