Pușcaș, salvatorul lui Palermo! VIDEO | Românul îi menține pe sicilieni pe loc direct promovabil după un nou gol

George Pușcaș (22 de ani) i-a adus un punct lui Palermo, după golul reușit în minutul 84 al confruntării cu Venezia, fosta echipă a lui Walter Zenga, scor 1-1.

Românul a fost integralist în partida de pe Stadio Pierluigi Penzo, însă echipa românului s-a văzut condusă în minutul 39, după golul lui Bocalon. Colegul lui Pușcaș din linia de atac, Nestorovski, a irosit șansa de a egala, după ce a ratat un penalty în minutul 71.

În cele din urmă, „Pușki” i-a adus un punct lui Palermo, după reușita din minutul 84. George a primit mingea excelent în careu de la Falletti, dintr-un corner, și a reluat cu capul în plasă.
A fost al șaptelea gol stagional al lui Pușcaș la Palermo și al doilea consecutiv, după ce runda trecută, românul a înscris în victoria contra lui Lecce, scor 2-1. În urma acestei remize, echipa din Sicilia rămâne pe poziție direct promovabilă, ocupând locul secund în Serie B, cu 46 de puncte, la patru lungimi de liderul Brescia, care are un meci mai mult.

George Pușcaș a fost convocat și la echipa națională a României de Cosmin Contra, pentru primele două meciuri din preliminariile Campionatului European din 2020, contra Suediei (23 martie) și Insulelor Feroe (26 martie).

Publicat: 12 03. 2019, 07:44
Actualizat: 12 03. 2019, 07:45