S-a trezit Pușcaș! Atacantul echipei naționale a marcat din nou pentru Reading, după o pauză de 11 meciuri

George Pușcaș (23 de ani) a marcat din nou pentru Reading în ultima etapă din Championship, de pe terenul celor de la QPR. Gazdele au deschis scorul în minutul 29, iar atacantul român a punctat pentru 1-1 două minute mai târziu.

A fost a patra reușită pentru atacantul cumpărat de Reading pentru opt milioane de euro în această vară, de la Inter Milano. George Pușcaș este cel mai scump transfer din istoria clubului.

• Trei milioane de euro este cota de piață a lui Pușcaș, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

”Dacă Reading nu intră în Premier League, va fi interesant să vedem ce se va întâmpla”

Într-un interviu acordat pentru ProSport, reporterul getreading.co.uk, Jonathan Low, a vorbit despre Pușcaș și despre obiectivul principal al lui Reading în acest sezon: ”E un transfer mare și o investiție mare. Nu toate cluburile au acești bani și cluburile sunt conștiente în ceea ce privește fair-play-ul financiar. Birmingham a fost depunctată în sezonul precedent cu nouă puncte, deci este o reală amenințare. E un pic ca un joc de noroc. Dacă Reading nu intră în Premier League curând va fi interesant să vedem ce se va întâmpla”, a spus Low.