Pușcaș a debutat oficial pentru Inter în Serie A. Reacție superbă a fanilor: „A făcut în 10 secunde ceea ce nu a reușit Palacio în 80 de minute”

După ce și-a făcut debutul în echipa mare a lui Inter în partida de Cupă cu Sampdoria, iată că George Pușcaș a jucat și primul meci pe prima scenă a campionatului italian.

Atacantul român a fost introdus de Roberto Mancini în locul lui Palacio minutul 78 al partidei disputate de Inter în deplasare împotriva celor de la Sassuolo, atunci când  scorul era 2-0 pentru gazde. La doar cinci minute de la intrarea românului, Interul a redus din diferență prin Icardi, însă până la final gazdele au mai înscris un gol din penalty și s-au impus în final cu 3-1.

Atacantul român a avut o ocazie de a înscrie la doar câteva momente de la pătrunderea pe teren, însă portarul gazdelor a fost la post și a reținut fără probleme șutul românului.

Fanii Interului au lăudat îndrăzneala aratată de atacantul român de la intrarea pe teren și au criticat păstrarea lui Palacio timp de aproape 80 de minute pe gazon.

Publicat: 01 02. 2015, 15:32
Actualizat: 01 02. 2015, 15:49