Prima victorie pentru Reghecampf în Liga Campionilor Asiei. Cum arată clasamentul Grupei B

Al Wahda, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), formația iraniană Zob Ahan Isfahan, în etapa a patra din grupa B a Ligii Campionilor Asiei.

Sebastian Tagliabue, în minutul 45+1, Mourad Batna, în minutul 57, și Mohamed Al Akberi, în minutul 65, au marcat golurile învingătorilor.

A fost primul succes obținut de echipa lui Reghecampf în această fază a competiției, după trei înfrângeri consecutive. Totuși, Al Wahda rămâne pe ultimul loc în grupa B, cu doar trei puncte, la egalitate cu Lokomotiv Tașkent, ocupanta locului al treilea, și la trei puncte în spatele formației Zob Ahan, aflată pe poziția secundă, în timp ce lider este Al-Duhail (Qatar), cu maximum de puncte după patru runde.

În penultima etapă, Al Wahda va primi vizita celor de la Lokomotiv Tașkent (Uzbekistan), pe 3 aprilie.

Publicat: 12 03. 2018, 18:59
Actualizat: 12 03. 2018, 19:00