Prepeliță s-a împiedicat în stepa din Rusia! Rostov nu a mai câștigat de patru meciuri. Românul a fost integralist cu Amkar Perm

• FK Rostov a ajuns la al patrulea meci consecutiv fără victorie, trei în campionatul Rusiei, și unul în Liga Campionilor, în fața lui Atletico Madrid. Prepeliță a fost titular și integralist în ultimul eșec de azi, din campionat, scor 0-1, în deplasare cu Amkar Perm.

Pe lângă faptul că nu a mai câștigat de patru meciuri, Rostov nici nu a mai marcat în ultimele patru partide. Dacă în meciul cu Ufa a remizat, scor 0-0, pe celelalte trei le-a pierdut identic, scor 0-1, cu Spartak Moscova, Atletico Madrid (Liga Campionilor) și astăzi cu Amkar Perm.

Singurul marcator din meciul de la Perm a fost jucătorul gazdelor, Kostyukov, care a înscris înainte de pauză, în minutul 44.

• 7 este locul ocupat de Rostov în Rusia, cu 11 puncte acumulate
  • 3 este poziția pe care se află Rostov, în Liga Campionilor, cu 1 punct, într-o grupă din care mai fac parte: Atletico Madrid, Bayern și PSV.

Andrei Prepeliță a jucat în 11 meciuri pentru Rostov, în acest sezon, pentru care a marcat un singur gol. În acest moment, mijlocașul român este cotat la aproximativ 2 milioane de euro, conform transfermarkt.de

Publicat: 30 10. 2016, 08:38
Actualizat: 30 10. 2016, 08:39