Posibilele absențe ale lui Mutu, Marica și Stancu nu vor conta atât de mult!** Pițurcă are la dispoziție un golgheter de rasă: Keșeru, dublă pentru Angers

Vești bune pentru Victor Pițurcă, înainte de dubla decisivă cu Ungaria și Olanda. Cum Adrian Mutu, Ciprian Marica și Bogdan Stancu nu sunt la 100% din capacitatea fizică, după accidentările suferite, selecționerul se va putea baza pe un fotbalist în mare formă.

Claudiu Keșeru continuă să uimească în Liga a II-a franceză și poate fi o soluție viabilă pentru tricolori, mai ales că tehnicianul naționalei l-a inclus în lista lărgită a stranierilor.

Vârful lui Angers a înscris o dublă în meciul cu Dijon, încheiat la egalitate, scor 3-3, în etapa a 28-a a ligii secunde din Franța. Keșeru, care a fost titular, a marcat în minutul 6 și în minutul 88, ultimul din penalti. Celălalt gol al formației sale a fost înscris de Socrier ’90+1

Golurile echipei Dijon au fost înscrise de J. Tavares ‘9, ’57 și F. Mollet ’49.

După 27 de etape disputate, Angers se află pe locul 5 în clasament, la doar două lungimi distanță de un loc de promovare.

16 goluri a înscris atacantul român pentru Angers, în acest sezon, fiind pe podium în clasamentul golgheterilor

Publicat: 08 03. 2013, 23:07
Actualizat: 08 03. 2013, 23:08