Pedeapsa e aceeași!** Mutu rămâne suspendat trei etape și după recurs

Curtea Federală de Justiție a Federației Italiene de Fotbal (FIGC) a respins recursul clubului Cesena în privința atacantului Adrian Mutu, care rămâne suspendat trei etape după ce l-a lovit cu cotul pe Cassani, la meciul cu Fiorentina, din etapa a VII-a a campionatului Italiei.

Mutu, care a efectuat prima etapă de suspendare la partida cu Siena, este suspendat și pentru meciurile cu echipele Cagliari și Parma.

Formația Cesena, cu atacantul Adrian Mutu în teren până în minutul 73, a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susținut, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Fiorentina, în etapa a VII-a a campionatului Italiei.

Adrian Mutu a fost eliminat în minutul 73, după ce l-a lovit cu cotul pe Cassani.

Sursa: Mediafax

Publicat: 26 10. 2011, 10:16
Actualizat: 26 10. 2011, 15:59