Pas perfect pentru Răzvan Lucescu! PAOK a câștigat categoric în campionat și continuă lupta pentru titlu

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, formația Levadiakos, în etapa a 16-a din campionatul Greciei, și a devenit noul lider al campionatului.

Leo Matos, în minutul 18, Djalma Campos, în minutele 48 și 59, și Aleksandar Prijovic, în minutele 59 și 89, au marcat golurile învingătorilor. Ultimul gol a fost înscris din penalti.

Oaspeții au încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Savvas Tsambouris, din minutul 90+4, pentru cumul de cartonașe galbene.

PAOK a acumulat, astfel, 34 de puncte și a urcat pe primul loc, la două puncte avans de Olympiacos și la trei de AEK Atena, ambele cu un meci mai puțin disputat. Levadiakos ocupă locul opt, cu 18 puncte.

Pentru echipa lui Răzvan Lucescu urmează un meci programat în deplasare, pe 14 ianuarie, împotriva echipei AOK Kerkyra.

Publicat: 06 01. 2018, 20:55
Actualizat: 06 01. 2018, 20:56