PAOK e tot mai aproape de titlu. Echipa lui Răzvan Lucescu a învins Panathinaikos și rămâne invincibilă. Cum arată clasamentul

PAOK a învins Panathinaikos, scor 2-0, astfel că s-a distanțat pentru moment la zece puncte în fruntea Greciei. După 23 de etape, echipa antrenată de Răzvan Lucescu e invincibilă în campionat.

Mauricio a deschis scorul după doar două minute, la Atena, spre bucuria lui Răzvan Lucescu. Venită după o singură victorie în ultimele patru etape, Panathinaikos n-a reușit să se trezească din pumni. Leo Jaba a majorat avantajul lui PAOK în startul reprizei secunde, iar până la final nu s-a mai înscris. Jaba a încasat un cartonaș roșu pe final, însă gazdele n-au putut profita de avantajul numeric.

Sezonul perfect continuă pentru Răzvan Lucescu, care e tot mai aproape de titlu. De peste 30 de ani așteaptă suporterii lui PAOK titlul. Olympiacos joacă împotriva ultimei clasate, Smyrnis, în această rundă. Până la acel joc, PAOK are zece puncte avans. În etapa următoare, PAOK va primi vizita lui Atromitos, ocupanta locului 3. După 23 de etape, PAOK a înregistrat 20 de victorii și trei remize.